Ciasto MALINOWA KSIĘŻNICZKA z masą krówkową

Ciasto MALINOWA KSIĘŻNICZKA z masą krówkową – Zapraszam na nowe, pyszne ciasto w Małej Cukierence. Ciasto wygląda fantastycznie, jest bardzo smaczne, nie jest za słodkie. Maliny dodają orzeźwiającego smaku i wszystkie smaki wspaniale się ze sobą łączą. Moja sąsiadka powiedziała, że to ciasto to HIT, że dawno, tak dobrego nie jadła. Ciasto jest szybkie w przygotowaniu. Bardzo polecam! Trochę zmodyfikowany przepis ze strony blog z apetytem. Proszę pamiętać o subskrypcji kanału Mała Cukierenka na YouTube!!.

Zapraszam na FILM.

Subskrybuj kanał Małej Cukierenki: http://www.youtube.com/malacukierenka

 

Ciasto MALINOWA KSIĘŻNICZKA z masą krówkową

Ciasto MALINOWA KSIĘŻNICZKA z masą krówkową
Składniki:
Biszkopt:
4 duże jajka – osobno żółtka i białka
160g cukru
120g mąki pszennej (użyłam tortowej)
2 łyżki kakao bez cukru
2/3 łyżeczki proszku do pieczenia
Do nasączenia:
120ml wody
2 łyżki soku z cytryny
1 łyżeczka cukru pudru
Krem:
15g żelatyny
120-130ml wody w temperaturze pokojowej
250ml schłodzonej śmietanki kremówki 30%
7 łyżek cukru pudru
2 łyżeczki cukru z prawdziwą wanilią
500g gotowego ser na sernik (użyłam sera z wiaderka)
Dodatkowo:
400g masy krówkowej (użyłam z puszki)
250g herbatników kakaowych (można użyć jasnych)
Wierzch:
2 galaretki malinowe
600ml gorącej wody
400-500g malin świeżych lub mrożonych (mrożone należy rozmrozić)

Ciasto MALINOWA KSIĘŻNICZKA z masą krówkową

Biszkopt:
1. Piekarnik nastawić na 180°C na funkcji góra – dół.
Blaszkę o wymiarach 25cm x 30cm wyłożyć papierem do pieczenia, ale tak, aby papier wystawał troszkę poza brzeg blaszki.

2. Białka ubić na sztywną pianę. Ciągle ucierając mikserem dodać cukier i mieszać, aż masa stanie się gęsta i lśniąca. Następnie dodać żółtka i dalej mieszać mikserem na jasną, kremową masę.

3. W miseczce wymieszać mąkę z kakao i proszkiem, następnie przesiać ją na jajeczną masę i wymieszać szpatułką na jednolite ciasto (proszę za długo nie mieszać), patrz FILM.

4. Ciasto przełożyć do przygotowanej blaszki, wyrównać i wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec przez około 22 minuty. Piekłam na najniższym poziomie piekarnika.
Po wyjęciu z piekarnika odstawić do całkowitego ostudzenia.

Przygotujemy żelatynę do kremu:
5. Żelatynę zalać wodą, wymieszać i odstawić na około 10-15 minut, aby napęczniała.

Czekając na żelatynę przygotujemy biszkopt:
6. Ostudzony biszkopt wyjąć z blaszki, zdjąć papier do pieczenia i papier włożyć z powrotem do blaszki. Z wierzchu biszkoptu odciąć przypieczoną skórkę i przekroić go w poziomie na dwie równe części. Jedną część biszkoptu włożyć do blaszki. Składniki do nasączenia wymieszać i połową ponczu nasączyć biszkopt w blaszce, na chwilkę biszkopt odstawić.

Krem:
7. Do miski wlać schłodzoną śmietankę, dodać cukier puder, cukier z wanilią i ubić mikserem, ale nie na bardzo sztywno, tak na 3/4.

8. Do śmietanki dodać ser i wymieszać mikserem na średnich obrotach do połączenia składników.

9. Napęczniałą żelatynę postawić na bardzo małym ogniu i podgrzewać, mieszając, aż żelatyna się rozpuści (nie gotować!!, podgrzewać przez około 60-70 sekund). Zdjąć z ognia i odstawić na około 2-3 minuty do ostudzenia, patrz FILM.

10. Do żelatyny dodać 1-2 łyżki serowego kremu i wymieszać. Tak rozmieszaną żelatynę wlać w trzech partiach do pozostałego kremu, po każdym dodaniu wymieszać mikserem.

11. Na biszkopt w blaszce wyłożyć połowę gotowego kremu, wyrównać. Na wierzchu ułożyć warstwę herbatników. Na herbatnikach rozsmarować całą masę krówkową (masę można wcześniej rozmieszać, aby łatwiej ją było rozsmarować) i ułożyć kolejną warstwę herbatników, patrz FILM. Wyłożyć pozostały serowy krem, wyrównać. Ułożyć drugą część biszkoptu i nasączyć go pozostałym ponczem. Ciasto na czas dalszych przygotowań wstawić do lodówki .

Wierzch:
12. Do miski wsypać obie galaretki, wlać gorącą wodę i mieszać, aż galaretka się rozpuści. Odstawić do całkowitego ostudzenia.

13. Do ostudzonej galaretki dodać rozmrożone owoce i wymieszać. Jeśli galaretka nie jest tężejąca odstawić ją jeszcze na trochę.

14. Na wierzch ciasta wylać tężejącą galaretkę z owocami, wyrównać i ciasto wstawić na całą noc do lodówki (Uwaga: Galaretka ma być tężejąca!).

Udanych wypieków :)

Ciasto MALINOWA KSIĘŻNICZKA z masą krówkową

Przypominam jeszcze o moim pięknym e-booku „Wyjątkowe Torty i Ciasta”! Jest w nim 25 przepisów na pyszne, fantastyczne ciacha, bardzo polecam! Link do sklepu: https://malacukierenka.pl/produkt/malacukierenka-torty-ciasta-ebook.

E-BOOK Mała Cukierenka „Wyjątkowe Torty i Ciasta”

Print Friendly, PDF & Email

Podobne przepisy

Świąteczne ciasto z musem czekoladowym malinami i bezą

Obłędne ciasto z truskawkami i malinami

Ciasto malinowe cappuccino

Prosty tort bez pieczenia truskawkowy z malinami

Mega ciasto czekoladowe – Brownies z malinami i orzechami

Soczysta tarta borówkowo – malinowa z białą czekoladą

79 komentarzy do “Ciasto MALINOWA KSIĘŻNICZKA z masą krówkową”

  1. Ciasto jest bardzo smaczne. Zrobiłam w blaszce 25×35 cm, a i tak było wysokie. Dobrze się kroi. Nic się nie kruszy. Nie rozjeżdża. Ładnie się prezentuje. Polecam

    Odpowiedz
  2. Pani Natalio, mam ser twarogowy śmietankowy (16% ). Czy w takim wypadku pominąć śmietankę i dodać mleka, jogurtu by masa twarogowa była bardziej rzadka?
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  3. Ciasto wyszło super! Piekłam na urodziny, wszystkim smakowało :) Maliny super przełamały słodycz. Zniknęło w mgnieniu oka! Pozdrawiam

    Odpowiedz
  4. Pani Natalio przepis rewelacja. Upiekłam na święta ,robiłam w blaszce 25×40 ciasto z proporcji na 6 jaj i z serkiem mascarpone pół na pół z bieluchem wyszło super .Polecam

    Odpowiedz
  5. Witam mam pytanie czy zamiast malin można użyć brzoskwiń z puszki i galaretki brzoskwiniowej. Albo dać tylko samą kwaśną galaretkę bez owoców.

    Odpowiedz
    • taka blaszka będzie ok, ja bym nie zwiększała ilości, tylko oczywiście parę herbatników więcej, pozdrawiam

      Odpowiedz
      • Zrobiłam na blachę 25×40, biszkopt wychodzi trochę „za chudy” ,ciężko rozkroic. I jest jakby trochę za mało kajmaku (u koleżanki jadłam z wielkości blachy z Państwa przepisu,i było smaczniejsze)

        Odpowiedz
  6. Podpinając się pod pytanie Pani Karoliny, ile galaretki należałoby użyć, tyle, co żelatyny? Czy galaretkę (proszek) wsypać do masy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz