O MNIE

ja-Natalia

Mam na imię Natalia Kudela i już od kilku lat prowadzę bloga Mała Cukierenka. Pieczenie i przygotowywanie słodkich deserów stało się moją pasją. Mój blog Mała Cukierenka łączy w sobie klasyczne przepisy wraz z autorskimi przepisami, które powstały w wyniku licznych prób i eksperymentów. Mała Cukierenka nie jest zwykłym zbiorem przepisów, lecz jest nietuzinkowym uzewnętrznieniem mojej pasji i kocham go :). Mała Cukierenka – stworzona z pasji do pieczenia. Od pewnego czasu pracuję również nad angielską wersją mojej strony, która nazywa się Little Patisserie, gdzie stopniowo będą tłumaczone przepisy z Małej Cukierenki.

Uwielbiam wszelkie wypieki i słodkości. Kolekcjonuję i kocham książki oraz magazyny i gazety o słodkiej tematyce (szczególnie angielskie, to moja słabość:)). Lubię brać udział w kursach i warsztatach kulinarnych, staram się regularnie w nich uczestniczyć, ponieważ poszerzają horyzonty, dodają mi energii do działania i poznaję na nich nowych, ciekawych ludzi, którzy lubią słodki świat tak samo jak ja.

Kursy i szkolenia

Brałam udział w szkoleniach prowadzonych przez różnych mistrzów cukiernictwa oraz w szkoleniach światowych mistrzów stylu angielskiego:
– zdobyłam certyfikat w ukończenia 5 dniowego szkolenia masterclass w The Cake Parlour Zoe Clark w Londynie w dekorowaniu tortów w stylu angielskim (w zeszłym roku Zoe Clark wyjechała do Australii)
– byłam asystentką Zoe Clark na szkoleniu w dekorowaniu ciast „Perfecting Cakes” styl angielski na Malcie
– byłam na miesięcznym stażu w Londynie u mistrzyni cukiernictwa Zoe Clark
– brałam udział w szkoleniach/ kursach prowadzonych przez mistrzynię cukiernictwa panią Bożenę Sikoń
– brałam udział w szkoleniach prowadzonych przez mistrzów cukiernictwa Michała Doroszkiewicza i Tomasza Deker
– brałam udział w szkoleniach prowadzonych przez dekoratorów tortów – światowych mistrzów stylu angielskiego:
– Dorothy Klerck (Eat Cake Party),
– Natalia Da Silva,
– I Pasticci di Molly
– Kelvin Chua
(krótkie relacje z niektórych szkoleń można znaleźć na stronie Małej Cukierenki)

Na stronie Małej Cukierenki testuję przepisy, poznaję nowe techniki i co najważniejsze poznaję czytelników, którzy dzielą się ze mną swoimi przepisami, radami, wskazówkami. Cieszę się bardzo z każdego dodanego komentarza, polubienia i subskrypcji. Bardzo dziękuję za wszelkie przepisy i zdjęcia Waszych wypieków, to bardzo miłe i dużo dla mnie znaczy! Jesteście dla mnie inspiracją.

Jak już pewnie zauważyliście lub zauważycie, uwielbiam również porcelanę, wszelkie patery, filiżanki i talerzyki.

ja 23

W MC sama przygotowuję stylizację zdjęć jak i wykonuję samodzielnie zdjęcia. Kręcę również filmy i zamieszczam je na kanale Małej Cukierenki na YouTube. Znajdziecie mnie również na Instagramie, Facebooku, Google Plus, Zszywce i Pinterest.

W nadchodzącym roku postaram się dodać nowe kategorie na blogu. Jeśli jakaś Cię szczególnie interesuje to napisz proszę! Postaram się ją stworzyć i dodać nowe przepisy.

Pozdrawiam serdecznie Natalia! Udanych wypieków! :)

Zapraszam również na moją nową stronę Torty Mała Cukierenka