Proste Ciasto z Malinami i Polewą Malinową – Dzisiaj kolejna pychota z malinami w Małej Cukierence. Bardzo proste, szybkie w przygotowaniu ciasto malinowe z apetyczną polewą. Wygląda fantastycznie, jest puszyste, wilgotne od owoców, ładnie pachnie wanilią. Cudownie wyrasta i jest z niewielką ilością tłuszczu. Moim gościom bardzo smakowało, na jednym kawałku nie można poprzestać. Ciasto trafia na moją listę ulubionych :). Polecam… Proszę pamiętać o subskrypcji kanału Mała Cukierenka na YouTube!!.
Zapraszam na FILM.
Subskrybuj kanał Małej Cukierenki: http://www.youtube.com/malacukierenka
Proste Ciasto z Malinami i Polewą Malinową
Składniki:
Ciasto – składniki powinny być w temperaturze pokojowej:
320g mąki pszennej (użyłam tortowej)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
160g cukru
1 opakowanie cukru z prawdziwą wanilią 12g
125ml mleka
125ml oleju
1 duże jajko
270g umytych, osuszonych malin + 1 łyżka mąki pszennej
Polewa:
130g cukru pudru + 2 łyżki cukru pudru
80g malin
plus maliny do dekoracji
Ciasto:
1. Do mąki dodać proszek do pieczenia, szczyptę soli i wymieszać łyżką.
2. Do drugiej miski wsypać cukier, dodać cukier z prawdziwą wanilią, jajko, mleko, olej i wymieszać mikserem do połączenia składników.
Do mokrych składników przesiać przygotowaną mąkę i wymieszać dokładnie, ale krótko mikserem.
3. Do malin dodać 1 łyżkę mąki i wymieszać delikatnie, patrz FILM. Tak przygotowane owoce dodać do ciasta i wymieszać delikatnie, krótko szpatułką, patrz FILM (aby maliny były jak najmniej rozgniecione).
4. Gotowe ciasto przełożyć do keksówki o wymiarach 25x12cm wyłożonej papierem do pieczenia, wyrównać. Blaszkę wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec w temperaturze 180°C na funkcji góra-dół przez około 50-55 minut. Piekłam na najniższym poziomie piekarnika.
Po wyjęciu z piekarnika ciasto odstawić do całkowitego ostygnięcia.
Polewa:
5. Ostygnięte ciasto wyjąć z blaszki i zdjąć papier do pieczenia, patrz FILM.
Maliny przełożyć do rondelka lub na patelnię (z nieprzywierającym dnem) i podgrzewać owoce na małym ogniu, zgniatając je widelcem, aż puszczą sok i się zagotują. Zdjąć z ognia i przetrzeć przez sitko.
6. Do 130g cukru pudru dodać ciepły mus malinowy i ucierać mikserem przez około 2 minuty. Jeśli polewa będzie bardzo rzadka dodać jeszcze 1-2 łyżki cukru pudru i wymieszać.
7. Gotową polewą udekorować ciasto, na wierzchu poukładać maliny, patrz FILM.
Udanych wypieków :)
bardzo proste w wykonaniu ciasto ale za to jakie pyszne! serdecznie polecam zwlaszcza jezeli ktos ma niespodziewanych gosci :)
jest naprawde wysmienite. Zreszta jak wszystkie ciasta z tej strony. juz kilka upieklam i zawsze wychodza. :):):):)
Pozdrawiam
Witajcie! Mi się też udało, a smakuje pysznie malinowo😋 Piekłam znacznie dłużej niż 50 min bo tego wymagało i nie robiłam polewy bo tak chciałam i też mi smakuje. Dziękuję Małej Cukierence!
Ciasto przepyszne! To już kolejny przepis, z którego skorzystałam i po raz kolejny jestem zachwycona. Rodzina również;-) Dopóki nie trafiłam tu przypadkiem, nie przepadałam za pieczeniem. Zawsze coś poszło nie tak. Od kiedy piekę z Małą Cukierenką ciasta wychodzą wyśmienite i okazuje się, że pieczenie wcale nie jest takie trudne;-)
Ogromnie się cieszę :) pozdrawiam serdecznie
Wyszedł mi zakalec i to taki w 100%. Upieczone jedynie boki reszta surowa mimio że spedził godzinę w piekarniku
To kup sobie wage i nie bedzie problemu. Przepis podany w gramach jest dokladny i o to chodzi zeby wypiekl sie udal.
Byłoby to prostsze to fakt ale też np szklanka szklance nie równa….
P. Magdaleno , każdy kto piecze powinien mieć w kuchni i miarki kuchenne i WAGĘ , waga to nie jest wydatek na który trzeba zbierać , to koszt rzędu 15-25 zł i jest na lata . Bądźmy wdzięczni blogerkom za udostępnianie fajnych przepisów ale nie wymagajmy od nich podwójnego przeliczania , jedni chcą na szklanki inne z kolei na gramy bo też spotkałam się z taką prośbą . Jeśli ma się i to i to każdy przepis będzie do zrobienia.
Dzień dobry, czy byłaby szansa na podawanie składników w bardziej przystępny sposób? Nie w gramach, a na szklanki np.? Bardzo ułatwiłoby to sprawę – osobiście tracę czas na szukanie w Internecie przelicznika i często omijam tak fajne przepisy, bo szkoda mi czasu na przeliczanie. Może jest więcej takich osób jak ja, które tracicie przez tak mały szczegół. A pewnie dla Was to nie problem. Pozdrawiam.
Zwykła szklanka ma 250 ml, 1 szklanka mąki to jakies 150 g, 1 szklanka cukru to 220 g, a składniki mokre to wiadomo, chyba najprostszy przelicznik 😉🙃pozdrawiam
Czy można użyć mrożonych malin?:)
tak ale do ciasta myślę, że trzeba je rozmrozić, pozdrawiam