Brownies z serem i malinami

Jedne z lepszych brownies, jakie jadłam, takie z prawdziwego zdarzenia:) Bardzo wilgotne, a nawet mokre, intensywnie czekoladowe. Wszystkie warstwy ciasta świetnie do siebie pasują, czekoladowy spód, masa serowa i maliny. Całość lekko waniliowa, o fantastycznym zapachu. Ciasto zniknęło błyskawicznie. Dla mnie super, na pewno upiekę je jeszcze raz, bardzo polecam (zmodyfikowany przepis z książki „Green & Black’s Ultimate: Chocolate Recipes: The New Collection”).

Brownies z serem i malinami 1

Brownies z serem i malinami
Składniki:
Ciasto:
200g masła
170g gorzkiej czekolady o zawartości kakao 60%
180g jasnego brązowego cukru (można użyć białego)
70g pszennej mąki (użyłam tortowej)
szczypta soli
5 jajek
1/3 łyżeczki aromatu waniliowego
100g poszatkowanej białej czekolady
Masa serowa:
350g zmielonego białego sera jak na sernik
2 łyżki jasnego brązowego cukru (można użyć białego)
1/4 łyżeczki aromatu waniliowego
2 jajka
170g malin

Brownies z serem i malinami 2

Ciasto:
1. Pokrojone masło i połamaną czekoladę włożyć do rondelka z grubym dnem i podgrzewać, mieszając, aż się roztopią i połączą w jednolitą masę. Odstawić na około 10-15 minut do przestygnięcia.

2. Piekarnik nastawić na 180°C na funkcji góra-dół.

3. Jajka z aromatem waniliowym lekko ubić mikserem na najwyższych obrotach (żeby się spieniły, ucierać przez około 2 minuty).

4. Mąkę wymieszać z cukrem i solą. Dodać masę czekoladową i wymieszać dokładnie łyżką.
Następnie dodać jajka, białą czekoladę i znów dokładnie wymieszać łyżką, aż składniki połączą się w jednolitą, czekoladową masę.

5. Ciasto przełożyć do blaszki o wymiarach 21x21cm wyłożonej papierem do pieczenia i wyrównać.

Masa serowa:
6. Ser krótko utrzeć mikserem z jajkami, cukrem i aromatem na gładką masę.

7. Masę serową przełożyć na czekoladowe ciasto w blaszce. Następnie widelcem przemieszać trochę masy, aby powstał marmurkowy wzorek. Na wierzch poukładać maliny i lekko je docisnąć.

8. Ciasto wstawić do piekarnika i piec przez około 35-40 minut. Piekłam na najniższym poziomie piekarnika, po 40 minutach ciasto umieściłam na środkowym poziomie piekarnika (3 od dołu) i piekłam jeszcze 5 minut, żeby przypiekło się z wierzchu.
Brownies z serem i malinami podawać ostygnięte, pokrojone na kwadraty.

Udanych wypieków:)

Brownies z serem i malinami 3

Brownies z serem i malinami 4

Print Friendly, PDF & Email

Podobne przepisy

Świąteczne ciasto z musem czekoladowym malinami i bezą

Obłędne ciasto z truskawkami i malinami

Ciasto malinowe cappuccino

Prosty tort bez pieczenia truskawkowy z malinami

Mega ciasto czekoladowe – Brownies z malinami i orzechami

Soczysta tarta borówkowo – malinowa z białą czekoladą

44 komentarze do “Brownies z serem i malinami”

  1. No nie wiem.Właśnie wyjęłam ciasto z piekarnika.Dół wygląda jak zakalec, ser jak ptasie mleczko, nic puszystości, no i za słodkie.Piekę już 40 lat więc wiem co- nieco na ten temat.Nie lubię spulchniaczy, ale gdyby ubić biała na sztywno to ciasto na pewno wyszłoby inne,choć trochę „podniesione”.Do sera dodałabym odrobionę masła lub kwaśnej śmietany, byłby pulchniejszy.No i nie tylko wanilia, zapach cytynowy(skóra otarta) dodałby charakteru.Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  2. Moja masa czekoladowa chyba za rzadka wyszla bo jak wyłożyłam masę serową to praktycznie zapadla się w czekoladowej:(ciasto w piekarniku,zobaczę co to wyjdzie boję sie że całkowicie te dwie masy połączą się .

    Odpowiedz
  3. moim zdaniem jak najbardziej wszystko w porządku, w końcu to brownies musi być zakalec:) może nie musi, ale dozwolony jak najbardziej, można spróbować z proszkiem, ale nie widzę sensu,
    pozdrawiam

    Odpowiedz
  4. Wyszedł mi zakalec :(, może dlatego, że użyłam ok. 100 g mąki, nie mam blaszki 21×21 i postanowiłam zwiększyć trochę objętość ciasta.Dodałam 1 jajko więcej ale nie pomogło. Czy można do tego ciasta dać proszek do pieczenia ? Pomimo zakalca ciasto zniknęło w normalnym tzn. błyskawicznym tempie :)

    Odpowiedz
    • Witaj Gabi;
      Zakalec od czasu do czasu sie zdarza, ale mam świetny sposób …wkladam ciasto do miksera, dodaje niewie rumu lub olejku rumowego.Wszystko miksuję, a z masy robie bajaderki/kulki/ ,ktore oblewam np.gorzka czekonada, a na wierzchu posypuja orzechami lub kokosem….wkladam do malych foremek papierowych. Swietnie wygladaja i smakują:)

      Odpowiedz
  5. to zależy jakiej blaszki używam, jak z wyjmowanym dnem wtedy stawiam na blachę, bo takie foremki są nieszczelne i często wycieka z nich tłuszcz, jak pocieknie na dno piekarnika to wtedy jest tragedia:) szorowanie i tak dalej, ale jeśli używam blaszki, która wiem że nie przecieknie wtedy używam rusztu,
    życzę smacznego, pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz
  6. Własnie przełożyłam ciasto na środkowy poziom, jeszcze 5 minut w piekarniku i męka długiego czekania aż wystygnie :). Pani Natalio, tak przy okazji chciałam spytać czy stawia Pani foremkę z ciastem na pełną blachę czy na ruszt ?
    Pozdrawiam serdecznie.

    Odpowiedz
  7. Piękne. Muszę zrobić :) Ciasta z Twoich przepisów zawsze wychodzą. To chyba najlepsza strona o pieczeniu jaką znam. Gratuluję talentu!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz