Warsztaty dekorowania ciast „Perfecting Cakes” styl angielski

Pod koniec maja brałam udział w warsztatach dekorowania tortów, ciast i ciasteczek „Perfecting Cakes”, które odbywały się na Malcie. Prowadziła je Zoe Clark, Mistrzyni Cukiernictwa, a ja miałam zaszczyt być jej asystentką. Prowadzi ona wspaniałą pracownię artystyczną „The Cake Parlour” w Londynie, którą już udało mi się odwiedzić.

2

W pierwszym dniu przygotowywałyśmy ciasto w kształcie torebki oraz buciki.
W kursie brało udział 15 osób i każda miała swoje stanowisko. Otrzymałam ładny fartuszek do mojej kolekcji:), lubię je dostawać na pamiątkę z takich warsztatów.

1 stanowiska

Zoe pokazałam nam od początku do końca, jak przygotować bucik. Używała do tego foremki do wycinania podeszwy bucika i silikonowej foremki do uformowania obcasa. Pokazała też różne formy do odciskania wzorów na lukrze. Ostatnim elementem kończącym bucik była róża zrobiona z papieru ryżowego.

2 but

Do przygotowania torebki były potrzebne trzy kawałki ciasta przycięte do półokręgu. Przekładane i pokrywane były ganachem. Następnie był on wyrównywany szpatułką maczaną w gorącej wodzie. Kiedy był już idealnie gładki, ciasto było pokrywane lukrem. Po wyrównaniu lukru przyklejane były drobiazgi, jak rączka torebki i zapięcie. Proszę jeszcze zwrócić uwagę na spód, który wygląda jak deseczki, a zrobiony był z lukru pomalowanego barwnikiem rozcieńczonym w wodzie.

3 torebka

4 pokaz

W drugim dniu był pokaz różnych technik dekoratorskich. Można było zobaczyć, jak przygotować róże, ciekawe koronki z lukru oraz jak ozdabiać lukrem „royal icing”. Ja nie mogłam się napatrzeć z jaką łatwością i swobodą Zoe to robiła. Było to ciekawe, pouczające doświadczenie.

pokaz

Po warsztatach nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, na zdjęciu poniżej Zoe i ja. Warsztaty były wspaniałe i bardzo się cieszę, że mogłam wziąć w nich udział. Już nie mogę się doczekać kolejnych.

Pozdrawiam:)

4

Print Friendly, PDF & Email

7 komentarzy do “Warsztaty dekorowania ciast „Perfecting Cakes” styl angielski”

 1. bardzo dziękuję:) będę trenować, we wrześniu znów wybieram się do Zoe, więc może kiedyś coś zorganizuję, pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 2. Ja też czekam na takie warsztaty!
  Proszę trenować i zaplanować dla nas taki wspaniały czas, bo stanęłam w miejscu z moimi tortami i nie umiem ruszy dalej :)
  Życzę wspaniałych owoców warsztatowego czasu :)

  Odpowiedz
 3. tuśka – można się nauczyć, trzeba tylko cierpliwości i zacięcia,

  Alka – jeszcze za mało umiem, muszę jeszcze potrenować,

  dziękuję, pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 4. Super! To może Pani teraz zorganizuje takie warsztaty dla innych? Ja chciałabym wybrać się na jakiś kurs/warsztaty dekorowania ciast i tortów :-)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz