Wiosenny tort w stokrotki i motyle

Wiosenny tort w stokrotki i motyle – Oto jedna z moich ostatnich prac. Bardzo wiosenna w pastelowych kolorach, z małą dziewczynką Lenką:) Przygotowałam dużo małych kwiatuszków i kilka większych stokrotek oraz piękne duże motyle. Do przygotowania dużych koronkowych motyli użyłam specjalnych silikonowych form i pyłku błyszczącego rainbow dust. Na zdjęciach zbyt dobrze tego nie widać, ale numer 1 na dziewczynce, jak i duży na torcie oraz motylek na opasce są posypane białym jadalnym brokatem. Wygląda to uroczo(w ogóle, bardzo lubię brokatowe barwniki). Smak tortu truskawkowo- malinowy.

tort wiosenny

tort wiosenny

tort wiosenny

Na brzegu tortu, dookoła namalowałam zieloną trawkę barwnikiem spożywczym rozpuszczonym w niewielkiej ilości wody. Dało to efekt łąki. Spód wykończyłam falbanką z zielonego lukru, którą ozdobiłam żółtymi kwiatuszkami.

tort wiosenny

Na końcu mały „tutorial” z przygotowania lukrowej dziewczynki. Najpierw zrobiłam główkę i dopasowałam do niej wielkość tułowia.

tort wiosenny

tort wiosenny

Print Friendly, PDF & Email

25 komentarzy do “Wiosenny tort w stokrotki i motyle”

  1. do figurek używam Gum Paste Satin Ice lub lukier do kwiatów SUGAR FLORIST PASTE SQUIRES KITCHEN,
    do pokrywania tortów używam Masa Cukrowa – IRCA lub Satin Ice lub Renshaw, pozdrawiam

    Odpowiedz
  2. Pani Natalio, wszystkie pani torty są przepiękne:) Pokazuje Pani także wiele tortów dekorowanych masą cukrową na facebooku, czy robi je Pani na zamówienie?:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz