Wiosenny tort w stokrotki i motyle

Wiosenny tort w stokrotki i motyle – Oto jedna z moich ostatnich prac. Bardzo wiosenna w pastelowych kolorach, z małą dziewczynką Lenką:) Przygotowałam dużo małych kwiatuszków i kilka większych stokrotek oraz piękne duże motyle. Do przygotowania dużych koronkowych motyli użyłam specjalnych silikonowych form i pyłku błyszczącego rainbow dust. Na zdjęciach zbyt dobrze tego nie widać, ale numer 1 na dziewczynce, jak i duży na torcie oraz motylek na opasce są posypane białym jadalnym brokatem. Wygląda to uroczo(w ogóle, bardzo lubię brokatowe barwniki). Smak tortu truskawkowo- malinowy.

tort wiosenny

tort wiosenny

tort wiosenny

Na brzegu tortu, dookoła namalowałam zieloną trawkę barwnikiem spożywczym rozpuszczonym w niewielkiej ilości wody. Dało to efekt łąki. Spód wykończyłam falbanką z zielonego lukru, którą ozdobiłam żółtymi kwiatuszkami.

tort wiosenny

Na końcu mały „tutorial” z przygotowania lukrowej dziewczynki. Najpierw zrobiłam główkę i dopasowałam do niej wielkość tułowia.

tort wiosenny

tort wiosenny

Print Friendly, PDF & Email

25 komentarzy do “Wiosenny tort w stokrotki i motyle”

 1. do figurek używam Gum Paste Satin Ice lub lukier do kwiatów SUGAR FLORIST PASTE SQUIRES KITCHEN,
  do pokrywania tortów używam Masa Cukrowa – IRCA lub Satin Ice lub Renshaw, pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Pani Natalio, wszystkie pani torty są przepiękne:) Pokazuje Pani także wiele tortów dekorowanych masą cukrową na facebooku, czy robi je Pani na zamówienie?:)

  Odpowiedz
 3. Witam, proszę napisać czy lukier plastyczny kładzie się bezpośrednio na biszkopt czy smarujemy biszkopt najpierw masą. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 4. Jaka Ty jesteś zdolna, cudny ten tort :) Ja nigdy żadnego nie zrobiłam i w końcu w tym roku zebrałam się i zamierzam zrobić na urodziny męża tort limonkowy z kiwi. Nie wiem jak i co z tego wyjdzie, ale wiem, że tak ładnie jak Twój to go nie ozdobię. Beztalencie ze mnie w tej materii ;)

  Odpowiedz
 5. No torcik pierwsza klasa, sama bawie sie lukrem plastycznym , ale ten tort mnie zauroczył, a dziewczynka…cukiereczek :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz