Tort ze Świnką Peppa i przyjaciółmi

Tort ze Świnką Peppa – Każdy, kto śledzi mojego bloga dobrze wie, że wypieki, słodkości są moją pasją. Biorę udział w targach cukierniczych, kursach, warsztatach, ciągle się dokształcam i próbuję nowych rzeczy. Dlatego od pewnego już czasu pracuję z masą cukrową = lukrem plastycznym. Dla najbliższych i dla siebie przygotowuję piękne torty ozdobione figurkami, kwitami cukrowymi i tym ,co kto sobie wymyśli. Każdy taki tort jest wyzwaniem i zajmuje naprawdę dużo czasu. Dlatego od dzisiaj chciałam rozpocząć nową kategorię w Małej Cukierence, a mianowicie „Z pracowni MC”, w której będę pokazywałam moje najciekawsze projekty.

Tort ze Świnką Peppa i przyjaciółmi

Jednym z najczęściej przygotowywanych przeze mnie projektów są torty ze świnką Peppa :). Mam już przećwiczoną jej całą rodzinę i przyjaciół. Więc chciałam pokazać dzisiaj tort, który zajął mi najwięcej czasu i kosztował mnie dużo pracy, efekt za to był wspaniały. Powstał tort „świnka Peppa na pikniku”. Zrobiłam mini przekąski, jak kanapki, ciasteczka, tort, filiżanki i dzbanuszek. Oczywiści nie mogło zabraknąć piknikowego koszyka i koca w kratkę. Całość jasno zielona i wykończona czerwoną tasiemką w białe kropki.

Tort ze Świnką Peppa i przyjaciółmi

W środku tort truskawkowo – waniliowy z serkiem mascarpone i bitą śmietaną.
Powstał duży bajkowy tort i sama nie wiem, komu bardziej się spodobał dorosłym czy dzieciom.

Pozdrawiam serdecznie :)

Print Friendly, PDF & Email

14 komentarzy do “Tort ze Świnką Peppa i przyjaciółmi”

  1. Czy mogę poprosić o przepis na jakiieś fajne kremy do tortów ? Tak jak do tego na przykład truskawkowo-waniliowy. Dziękuje

    Odpowiedz
  2. Tort był cudowny!( A właściwie torty bo były dwa arcydziela;) Obsluga w restauracji, mimo że niejeden tort już widzieli, mówili że takiego majstersztyku to nigdy:) Na żywo jeszcze piękniejszy, każdy detal dopracowany. Ma Pani prawdziwy talent! Dziękuję za piękne torty, buciki do dzisiaj się do mnie uśmiechają z lodowki;) jakkolwiek dziwnie to brzmi;) pozdrawiam! Ps. Akurat dzisiaj do Pani zajrzałam po dłuższym czasie:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz