Tort Jednorożec – Kurs z Dorothy Klerck (Eat Cake Party) organizowany przez Słodką Pasję

Witajcie Kochani! W Małej Cukierence sporo się ostatnio dzieje… Dzisiaj pokrótce chciałam zrelacjonować ostatni kurs, w jakim brałam udział. Wykonałam na nim „tort jednorożec”. Był to kurs prowadzony przez Dorothy Klerck (Eat Cake Party) z RPA, jedną z najbardziej znanych na świecie specjalistek od tortów antygrawitacyjnych. Dorothy w tym roku jest nominowana do najważniejszej nagrody wśród dekoratorów tortów, słodkich Oskarów – Cake Masters Magazine Awards. Jest specjalistką od tortów rzeźbionych i na szczególną uwagę zasługują jej prace przedstawiające zwierzęta. Do tego jest przemiłą i sympatyczną osobą, wspaniale było uczestniczyć w jej kursach.
Warsztaty zorganizowała „Słodka Pasja – Akademia i Sklep Słodkich Dekoracji” i jak zawsze były świetnie zorganizowane. Sprzęt, miejsce, przekąski i obiad, o nic nie trzeba było się martwić.

Tort Jednorożec

A oto moja praca – Tort Jednorożec. Wiozłam go z Krakowa do Wrocławia pociągiem :). Podczas kursu pracowaliśmy na prawdziwych biszkoptach, z białą czekoladą, z czekoladą plastyczną i lukrem plastycznym. Dorothy pokazała nam, jak zachować proporcje postaci i zaplanować wykonanie tortu, żeby nie był za mały lub za duży, jak wymodelować tort. Służyła zawsze pomocą i radą.

Tort Jednorożec

Tort Jednorożec

W kursie uczestniczyło 9 osób. Każdy miał w pełni wyposażone stanowisko, sporo miejsca i wygodnie, spokojnie się pracowało, o co zadbała Ania ze „Słodkiej Pasji”. Na poniższych zdjęciach Mała Cukierenka w akcji :).

Tort Jednorożec

Tort Jednorożec

Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć i wręczania dyplomów. Poniżej wszystkie prace uczestników.

Tort Jednorożec

Dorothy Klerck i ja :).

Tort Jednorożec

Kursy były fantastyczne i bardzo polecam! Więcej szkoleń znajdziecie na stronie „Słodka Pasja – Akademia i Sklep Słodkich Dekoracji” (Poniżej ja, Dorothy i Ania ze Słodkiej Pasji).

Tort Jednorożec

Pozdrawiam serdecznie :)

Print Friendly, PDF & Email

7 komentarzy do “Tort Jednorożec – Kurs z Dorothy Klerck (Eat Cake Party) organizowany przez Słodką Pasję”

 1. Piękne są te pani torty jesteśmy z moją siostrą oczarowane pani talentem chociaż w połowie robić kiedyś coś tak pięknego mozemy przeglądać pani bloga godzinami
  Pozdrawiamy Hania 5 lat i Julia 15 lat
  PS. Dziś mam 15 urodziny

  Odpowiedz
 2. Mała Cukierenko masz ogromny talent!! Tort przepiękny!!
  Zawsze korzystam z twoich przepisów, są ekstra! Torty, jak też inne słodkości przepyszne. Zawsze mi wychodzą ( może tylko nie umiem tak pięknie ich przystroić, zwłaszcza torty, tak jak ty) Twoja strona jest bardzo interesująca, bardzo dobrze opisane są przepisy i te przepiękne zdjęcia ciast i porcelany… SUPER!!! Jestem wierną fanką twoich przepisów :) Pozdrawiam i zdrowych, wesołych i słodkich Świąt Bożego Narodzenia!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz